बिहिबार ११ आश्विन २०८०

काठमाण्डौ / शुक्रबार राति बालुवाटारमा बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले प्रतिनिधिसभा भंग र नयाँ निर्वाचनको मिति तोक्नका लागि राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई सिफारिस गरेको छ । मध्यरातमा बालुवाटारमा बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले संविधानको धारा ७६ को उपधारा ५ बमोजिम सरकार गठन हुन नसकेपछि प्रतिनिधिसभा भंग गरी कात्तिक २६ र मंसिर ३ गतेका लागि नयाँ निर्वाचनको मिति तोकेको हो ।

निर्वाचनको उक्त मिति तय गरेर राष्ट्रपतिसमक्ष सिफारिस गरिएको छ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले शुक्रबार राति सरकार गठनका लागि नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवा र एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको दा’बी नपुगेको भन्दै प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्न नमिल्ने निर्णय गरेकी थिइन् । राष्ट्रपतिको निर्णयपछि प्रधानमन्त्री ओलीले प्रतिनिधिसभा विघ’टन गर्दै नयाँ चुनावको मिति तोकेका हुन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीले प्रतिनिधिसभा विघ’टन गरेको यो दोस्रो पटक हो । यसअघि गत पुस ५ गते ओलीले प्रतिनिधिसभा विघ’टन गर्दै चुनावको मिति तोकेका थिए । तर फागुन ११ गते सर्वोच्च अदा’लतले ओलीको कदम असं’वैधानिक भएको ठ ह र गर्दै प्रतिनिधिसभा पुनःस्थापना गरिदिएको थियो ।

३४५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया