शुक्रबार १७ चैत्र २०७९

काठमाडौं/ लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री एवं नेकपा (एमाले) का स्थायी कमिटी सदस्य शङ्कर पोखरेलले माओवादी आन्दोलनसँग जोडिएका नेता–कार्यकर्तालाई पार्टी एकताको भावनाअनुसार नै एमालेमा सहजरुपमा व्यव’स्थापन गरिनुपर्ने बताउनुभएको छ ।

जननेता मदनकुमार भण्डारी र नेता जीवराज आश्रितको २८औँ स्मृति दिवसका अवसरमा आज मदन भण्डारी फाउन्डेशनद्वारा भर्चुअलरुपमा आयोजित ‘समकालीन विश्व परिस्थिति र माक्र्सवादको सान्दर्भिकता’ विषयक जननेता भण्डारीको कोलकोतामा प्रस्तुत कार्यपत्र (पुस्तक) मा आधारित अन्तरक्रियामा पोखरेलले एमालेभित्रको विवा’दको समा’धान कार्यदलमार्फत हुने स्पष्ट गर्नुभयो ।

एमालेभित्रको वि’वाद समा’धानका लागि अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालको सहमतिमा गठित कार्यदलका सदस्य पोखरेलले ‘जनताको बहुदलीय जन वाद’ को मार्गदर्शनमा रहेर यसलाई अझ विकास गर्दै समृद्धिको यात्रामा पार्टी र सरकारको नेतृत्व सफल हुने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । विश्वमा क्रा’न्तिपछिको रुपान्त’रणमा समाजवादी पार्टीमा अलमल देखिने भए पनि नेपालका सन्दर्भमा उपयुक्तरुपमा क्रा’न्तिका कार्य’भार पूरा गर्न जबज सार्थक रहेको उहाँले टिप्पणी गर्नुभयो ।

“एकैपटक समा’जवादी कार्यक्रम कि पूँजी’वादी क्रा’न्तिको उपचरण हुँदै समाजवादको यात्रा भन्ने सन्दर्भमा कम्यु’निष्ट आन्दो’लनमा हाल दुईथरी धारणा देखिए पनि राष्ट्रिय अर्थतन्त्रको विकास गर्दै क्रमशः समाज’वादमा जाने वर्तमान सरकारको सोच र कार्यक्रम उपयुक्त छ”, उहाँले भन्नुभयो, “एमाले संशोध’नवादको विरो’धी पार्टी हो तर हामी उ’ग्र क्रान्ति’कारितामा पनि विश्वास गर्दैनौँ ।”

कार्यक्रममा एमालेका नेता युवराज कार्कीले जनताको अभिमत लिएर शा’सन गर्ने र पार्टीलाई लोक’तान्त्रिक ढङ्गले सञ्चालन गर्न सकेमा जबजको विचारको सम्मान हुने बताउनुभयो । फाउन्डेशनका केन्द्रीय सदस्य टीकाप्रसाद ढकालले माक्र्स’वादी विचार र समाज’वादी आन्दो’लन विश्वबाट समा’प्त हुँदैछ भन्ने पूँजी’वादीको मतलाई भण्डारीले उक्त पुस्तकबाट विश्वसामु नै सश’क्त वैचारिक प्रति’कार गरेको बताउनुभयो । फाउन्डेशनका सचिव पेम्बा लामाले जननेता भण्डारीका विचारलाई समयसापेक्ष विचारका रुपमा स्थापित गर्न बौद्धिक जगतमा अध्ययन र छलफल निरन्तर सञ्चालन गर्ने जनाउनुभयो ।

३७४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया