आइतबार १७ मंसिर २०८०

काठमाडौं/ नेपाली गीतबाट भाग्य चम्किएका भारतीय गायक उदित नारायणले दशकदेखि सयौं सुपरहिट गीतहरू गाइरहेका छन् । उनी आफ्नो सुमधुर आवाज बलिउडमा फैलाइरहेका छन् । नेपाली बाहेक उनले हिन्दी, तमिल, मलयालम, कन्नड, भोजपुरी र बंगाली भाषाहरूमा पनि गीत गाएका छन्।

उनले चार पटकसम्म भारतीय राष्ट्रिय पुरस्कार जितेका छन् । सप्तरीको भारदह मुलघर भएका उदित नारायणको जन्म १ डिसेम्बर १९५५ मा भएको थियो । धेरै मानिसहरूलाई थाहा नहुन सक्छ उदित नारायणले दुई विवाह गरेका छन् । उनले आफैंले वर्षौंसम्म सो कुरालाई लुकाइरहे ।

उदित नारायणको पूरा नाम उदित नारायण झा हो । मुलघर नेपाल भएपनि उनको जन्म बिहारको सुपौल जिल्लामा भएको थियो । उनको नेपालसँग घनिष्ट सम्बन्ध छ । उनले आफ्नो फिल्म करियर नेपाली फिल्मबाट शुरू गरे । यस फिल्मको नाम ‘सिन्दूर’ थियो ।

करीव १० बर्षको सं’घर्ष पछि उदित नारायणले बलिउडमा पहिलो सुपरहिट गीत दिए, जसले उनको भाग्य परिवर्तन गर्‍यो । यो गीत फिल्म ‘कयामत से कयामत तक’, बाट ‘पापा कहेता है बडा नाम करेगा’ बोलको थियो । यो गीत आमिर खानका लागि गाइएको थियो । उदित नारायणले यस गीतपछि धेरै अफरहरु पाए ।

सन् २००६ मा रञ्जना नारायणले उदीत नारायण उनको पति भएको दावी गरिन् तर उदितले यसलाई अस्वी’कार गरे । त्यसपछि रञ्जना अदालतमा पुगिन् । उनले विवाहको तस्विर र कागजातहरू देखाएपछि उदित विवाहमा राजी भए । यसपछि अदालतले दुबै श्रीमतीहरूलाई सँगै राख्न उदितलाई आ’देश दिएको थियो ।

विवाहित भए पनि, उदित नारायणले १९८५ मा दीपा नारायणसँग दोस्रो विवाह गरे । उनी दीपाबाट एक छोरा आदित्य नारायण भए । आदित्य पनि उनका बुबा जस्तै गायक हुन् ।

१७९२ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया