आइतबार १७ मंसिर २०८०

पति काममा गएको मौका छो’प्दै ससुरासँग नजि’किएकी एक बुहारी अन्तत ग’र्भ’वती भएको रहस्य बाहिर आएको छ । आफ्नी पत्नि ५ महिनाको ग’र्भ’वती भएको रहस्य थाहा पाए’पछि मुम्बईमा बस्दै आए’का दीपक तिवारी (नाम परिवर्तन) पछिल्ला दिनमा निकै त’ना’वमा छन् ।

उनले मुम्बईमा आफ्नो पसल संचा’लन गर्दै आएका छन् भने उनकी पत्नि उषा तिवारी (नाम परिवर्तन) र उनका बाबु घरमा बस्दै आएका छन् । विबाहको डेढ वर्ष भइ’सकेका बेला पत्नि आफ्नै ससुरा’बाट गर्भ’वती भएको थाहा पाएपछि दीपक झन ठूलो तना’वमा फसेका छन् ।

दीप’कले आफ्नी पतिलाई पार्कमा लगेर एकान्तमा सबै कुरा सोध्दा पनि बताउँ’दिनन् । तर अन्तत दीपकलाई उनका बाबुले रह’स्य खोल्दै आँफु’बाट बुहारी गर्भ’वती भएको रहस्य खोल्न पुग्छन् ।

तर दीपकले आँ’फुले पत्निसँग स’म्ब’न्ध नै नराखेका कारण आफ्नो नभएको दा’बी गरिर’हँदा उनका बाबुले खोले’को रहस्यले सबैलाई च’कित पारि’दिएको छ ।

यो अ’र्को समाचार :- पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल रात्रिकालीन उडानका लागि तयार : कास्की / पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल रात्रिकालीन उडानका लागि तयार भएको छ ।

गत पुस १७ गतेदेखि आन्तरिक उडान सुरु गरेको विमानस्थलमा इन्स्ट्रुमेन्ट फ्लाइट रुल्स (आइएफआर) प्रणाली बिहीबारदेखि लागू हुने भएपछि रातिको समयमा समेत उडान र अवतरण गर्न योग्य भएको नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरण पोखरा विमानस्थलका प्रमुख विक्रम गौतमले बताए।

विमानस्थल सबैखाले उडानका लागि योग्य रहेको भन्दै नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले ‘एरोनोटिकल इन्फरमेसन पब्लिकेसन’ (एआइपी) प्रकाशित गरेको थियो । सो एआइपी प्रकाशन भएको ४२ दिनपछि विमानस्थलमा सबै उडान गर्न योग्य भएको मानिने गौतमले बताए।

उनले भने, “एआइपी प्रकाशन भएको बिहीबार ४२ दिन पुग्दैछ । हामीले यसको जानकारी कम्पनीलाई दिएका छौँ । यससँगै पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल रात्रिकालीन उडानका लागिसमेत परिपक्क भएको छ ।” यसअघि एआइपी प्रकाशन गरेको ४२ दिन नपुगेका कारण रात्रिकालीन उडानका लागि समय पर्खिनुपरेको बताइन्छ ।

हाल विमानस्थलमा भिजुअल फ्लाइट रुल्स (भिएफआर) प्रणालीबाट दिनमा मात्र जहाजको उडान अवतण हुँदै आएको छ । आइएफआर पूर्ण यान्त्रिक प्रणाली भएकाले भिएफआरको तुलनामा सुरक्षितसमेत रहेको बताइन्छ ।

विमानस्थल रात्रिकालीन उडानका लागि योग्य भएसँगै निजी क्षेत्रका हवाई कम्पनीले रात्रिकालीन उडानको समेत तयारी थालेका छन् । बुद्ध एयरले आगामी फागुन २५ देखि रात्रिकालीन उडानको तयारी गरेको बताइन्छ ।

बुद्धका चारवटा जहाज रातिको समयमा पोखरा विमानस्थलमा रहनेछन् । हाल साँझ ४ बजेसम्म मात्र उडान हुँदै आएको पोखरामा रात्रिकालीन उडान सुरु भएसँगै यात्रुलाई सहज हुने विश्वास छ । यसबाट पर्यटन क्षेत्रलाई समेत लाभ पुग्ने पर्यटन व्यवसायी बताउँछन् ।

पोखरा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलबाट आन्तरिक उडान भए पनि अन्तर्राष्ट्रिय उडान अझै सुरु हुन सकेको छैन । पोखरा विमानस्थलका प्रमुख गौतमले अन्तर्राष्ट्रिय उडानका लागि छिमेकी मुलुकसँग कूटनीतिक पहलका लागि आफूले प्रधानमन्त्रीसँग समेत आग्रह गरेको बताए ।

३५९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया