शनिबार ११ चैत्र २०७९

गाईको गोबर एस्ट्रो टिप्स : गाईको गोबर धार्मिक रुपमा निकै लाभदायक मानिन्छ । गाईको गोबरबाट बनेको काण्ड धेरै धार्मिक अनुष्ठान र पूजामा प्रयोग गरिन्छ। गाईको गोबरबाट बनेको काण्डलाई अति पवित्र मानिन्छ । धार्मिक दृष्टिले यसको धुवाँ आर्थिक तथा स्वास्थ्यसम्बन्धी रोगका लागि निकै लाभदायक मानिन्छ ।गाईको गोबरको धुवाँ घरमा देखाउँदा घरबाट नकारात्मक उर्जा नाश हुनुका साथै घरमा सकारात्मक उर्जा फैलिन्छ भनिन्छ ।

धार्मिक दृष्टिकोणबाट गाईको गोबरको महत्व

1. घरको मन्दिरमा दिनहुँ गाईको गोबर ज’लाएर पूजा गर्नाले घरका सदस्यमा कुनै प्रकारको वि’पत्ति आउँदैन र परिवारमा आपसी प्रेम कायम रहन्छ भनिन्छ । यदि घरमा कुनै प्रकारको आपसी कलह चलिरहेको छ भने त्यसको अन्त्य हुन्छ र घरमा सुख समृद्धिको बाटो खुल्छ ।

२. गाईको गोबरमा घ्यू र कपूर राखेर दियो बाल्दा घरमा शुभ फल मिल्छ । यसको धुवाँको प्रभावले घरमा सकारात्मक ऊ’र्जाको वास हुन्छ। यसमा पहेंलो तोरी मिसाएमा घरका सदस्यको स्वास्थ्यमा राम्रो प्रभाव पर्ने बताइएको छ । गाईको गोबरमा कपूर, बतास र लौंग जलाएर घरको रोकिएको काम फेरि सुरु हुन्छ ।

3. वास्तुशास्त्र अनुसार घरमा गाईको गोबर जलाएर धु’म्र’पान गर्नाले तपाईको आर्थिक अवस्था मजबुत हुन्छ। यसबाट कुनै आर्थिक समस्या भएमा त्यो हट्छ । यस प्रभावले घरको व्यर्थ खर्च कम हुन थाल्छ र पैसा बचत हुन थाल्छ। यसको धुवाँले अनेक प्रकारका वास्तु दो’षबाट मुक्ति मिल्छ र माता लक्ष्मी सधैं घरमा विराजमान हुन्छिन्।

यो पनि :- वास्तु टिप्सः लगातार ऋण बढ्दै जानु र राहत नपाइने, तुरुन्तै गर्नुहोस् यी उपाय, पाइने कल्याण : घरको लागि वास्तु टिप्स: कसैले सत्य भनेको छ। पैसा भगवान होइन, तर भगवान भन्दा कम पनि छैन। आजकल मानिसहरु विलासी जीवन बिताउन ऋण समेत लिन्छन् ।

तर, यो अवधिमा उनीहरुलाई धेरै ऋण तिरेको थाहा छैन । ऋण बढ्नुको कारण घरको वास्तु पनि हुन सक्छ । वास्तु शास्त्रका अनुसार घरमा राखिएका केही चीजका कारण ऋण बढ्नुका साथै अनेक प्रकारका समस्या पनि आउने गर्दछ । यस्तो अवस्थामा जानौं कि घरमा सामान राख्नाले आर्थिक र मान’सिक समस्या निम्त्याउँछ।

यदि तपाईको घरमा भाँडो फुटे’को छ भने तुरुन्तै बाहिर निकाल्नुहोस्। अक्सर मानिसहरु घरको छतमा भाँ’चिएको भाँडो वा भाँ’चिएको भाँडो राख्छन्। वास्तु अनुसार घरको समृद्धिका लागि भाँडा र भाँचिएको भाँडो अशु’भ मानिन्छ ।

भित्तामा झु’ण्डिएको घडी सबैको घरमा हुन्छ । वास्तुमा घडीसँग सम्बन्धित धेरै नियमहरू उल्लेख गरिएको छ। यदि घरमा कुनै घडी बन्द छ वा काम गरिरहेको छैन भने, त्यो घर पनि निर्जीव हुन्छ। रोग सधैं रहन्छ र पैसाको अभाव पनि हुन्छ, त्यसैले घरमा बन्द घडी कहिल्यै राख्नु हुँदैन।

भाँ’चिएको ऐना पनि ऋणको कारण हुन सक्छ। यस्तो अवस्थामा यसलाई घरबाट पनि बाहिर निकाल्नुहोस् । सुत्ने कोठामा ड्रेसिङ टेबल राख्नुहुन्छ भने त्यसको ऐना खाटको अगाडि खस्न हुँदैन । यदि घरको अलमारीमा ऐना छ भने त्यसलाई छोपेर राख्नुहोस् । रुममा खिया लागेको वा फु’टेको सिसा राख्नु हुँदैन ।

भाँ’चिएको फर्निचरलाई पसलमा राख्दा पनि घरमा राख्नु हुँदैन । यसलाई अशु’भ मानिन्छ । जसका कारण घरमा नका’रात्मक उ’र्जा रहन्छ । घरपरिवारमा मानसिक त’नाव रहन्छ। घरमा कहिल्यै भाँ’चिएको खाट हुनुहुँदैन । जसका कारण दाम्पत्य जीवनमा कठि’नाइहरु आउने गर्दछ । घरमा शान्ति हुँदैन र लक्ष्मीजी क्रो’धित हुन्छन्।

घरमा भाँडाकुँडा नराख्नुस्, यी कारणले पनि ऋण बढ्न सक्छ । वास्तुका अनुसार खाने भाँडाकुँडा बि’ग्रनु हुँदैन भन्ने मान्यता रहेको छ । धेरै पटक भाडा भाडा घरको स्टोर कोठामा राखिन्छ। यसो गर्नु वास्तुको दृष्टिकोणले एकदमै नराम्रो हो र आफ्नो खराब समयलाई निम्तो दिनु जस्तै हो। भाँ’चिएको भाँडो गरिबीको संकेत हो।

१५१ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया