शनिबार ११ चैत्र २०७९

घरको लागि वास्तु टिप्स:- कसैले सत्य भनेको छ । पैसा भगवान होइन, तर भगवान भन्दा कम पनि छैन । आजकल मानिसहरु विलासी जीवन बिताउन ऋण समेत लिन्छन् र पछि अनेक किसिमका दुःख पनि पाउँछन् । अझ कतिले त ऋणको बो’झ थाम्न नसकी आ’त्म’ह’त्या समेत गरेका दुः’ख’द् खबरहरु आउन थालेका छन् ।

तर, यो अवधिमा उनीहरुलाई धेरै ऋण तिरेको थाहा छैन । ऋण बढ्नुको कारण घरको वास्तु पनि हुन सक्छ । वास्तु शास्त्रका अनुसार घरमा राखिएका केही चीजका कारण ऋण बढ्नुका साथै अनेक प्रकारका समस्या पनि आउने गर्दछ । यस्तो अवस्थामा जानौं कि घरमा सामान राख्नाले आ’र्थिक र मा’नसिक स’मस्या निम्त्याउँछ।

यदि तपाईको घरमा भाँडो फु’टे’को छ भने तुरुन्तै बाहिर निकाल्नुहोस्। अक्सर मानिसहरु घरको छतमा भाँ’चिएको भाँडो वा भाँ’चिएको सामानहरु राख्छन् । वास्तु अनुसार घरको समृद्धिका लागि भाँडा र भाँ’चिएको भाँडो अ’शु’भ मानिन्छ ।

भित्तामा झु’ण्डि’एको घडी सबैको घरमा हुन्छ । वास्तुमा घडीसँग सम्बन्धित धेरै नियमहरू उल्लेख गरिएको छ। यदि घरमा कुनै घडी बन्द छ वा काम गरिरहेको छैन भने, त्यो घर पनि नि’र्जीव हुन्छ। रो’ग सधैं रहन्छ र पैसाको अ’भा’व पनि हुन्छ, त्यसैले घरमा बन्द घडी कहिल्यै भित्तामा राख्नु हुँदैन।

भाँ’चि’एको ऐना पनि ऋणको कारण हुन सक्छ । यस्तो अवस्थामा यसलाई घरबाट पनि बाहिर निकाल्नुहोस् । सुत्ने कोठामा ड्रेसिङ टेबल राख्नुहुन्छ भने त्यसको ऐना खाटको अगाडि खस्न हुँदैन । यदि घरको अलमारीमा ऐना छ भने त्यसलाई छोपेर राख्नुहोस् । कोठामा खिया लागेको वा फुटेको सिसा राख्नु हुँदैन ।

भाँ’चिएको फर्निचरलाई पसलमा राख्दा पनि घरमा राख्नु हुँदैन । यसलाई अ’शु’भ मानिन्छ । जसका कारण घरमा नका’रात्मक उ’र्जा रहन्छ । घरपरिवारमा मानसिक त’ना’व रहन्छ। घरमा कहिल्यै भाँ’चिएको खाट हुनुहुँदैन । जसका कारण दाम्पत्य जीवनमा क’ठिनाइहरु आउने गर्दछ । घरमा शान्ति हुँदैन र लक्ष्मीजी क्रो’धि’त हुन्छन्।

घरमा फु’टेका, प्वाल परेका भाँडाकुँडा नराख्नुस्, यी कारणले पनि ऋण बढ्न सक्छ । वास्तुका अनुसार खाने भाँडाकुँडा बि’ग्रनु हुँदैन भन्ने मान्यता रहेको छ । धेरै पटक भाडा भाडा घरको स्टोर कोठामा राखिन्छ। यसो गर्नु वास्तुको दृष्टिकोणले एकदमै नराम्रो हो र आफ्नो ख’राब समयलाई निम्तो दिनु जस्तै हो। भाँ’चिएको भाँडो ग’रि’बीको संकेत हो।

९८ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया