आइतबार ०७ आश्विन २०८०

हि’न्दू धर्ममा विवाहअघि दुलहा र दुलहीको राशिफल र जन्मकुण्डली मिलाइन्छ । कुण्डलीमा १८ गुणभन्दा बढी प्राप्त गरेपछि मात्रै विवाह गरिन्छ । जसले गर्दा दाम्पत्य जीवन सुखमय हुन्छ । तर ज्योतिष शास्त्रका अनुसार राशिफलसँगै राशिफलको मिलान पनि आवश्यक हुन्छ । यदि दुई श’त्रु राशिका मानिसहरु सँगै बस्छन् भने उनीहरुको बीचमा दरार आउँछ । जानीराखौँ, राशि चक्र बिल्कुलै बन्दैनन् ।

मेष – मेष र वृष राशिका व्यक्तिहरू कहिल्यै सँगै बस्न सक्दैनन्। यदि तिनीहरूले विवाह गरे, जुन तिनीहरूको जीवनभर झ’गडा र झग’डाको श्रृंखला बनी रहन्छ। यी दुईको बीचमा अहंकार आउँछ। ज्योतिष शास्त्रका अनुसार मेष राशिका मानिसहरु भावुक हुन्छन्, जसका कारण उनीहरु साहसी, स्वतन्त्र र भावुक मानिन्छन् । अर्कोतर्फ वृष राशिका मानिसहरु बढी यथार्थवादी र शान्त स्वभावका हुन्छन् ।

वृष राशि – वृष राशिका मानिसहरुलाई मेष बाहेक धनु राशीको साथ मिल्दैन । वृष राशिका मानिस इमानदार र वफादार मानिन्छन् । जबकि धनु राशिका मानिसहरु स्वतन्त्र विचारका हुन्छन् र प्रतिबद्धतासँग डराउँछन् । उनीहरूलाई बन्धनमा बस्न पटक्कै मन पर्दैन।

मिथुन- मिथुन राशिका व्यक्तिहरू वफादार हुन्छन् र उनीहरूलाई पनि सम्बन्धमा बाँधिएको पटक्कै मन पर्दैन। त्यहाँ रमाइलो माया छ। जीवनमा केही नयाँ गर्ने सोच छ । मकर राशिका मानिसहरुसँग उनीहरु राम्रोसँग मिल्दैनन् । मकर राशिका मानिस चंचल हुन्छन् । एकै समयमा, तिनीहरू वफादारी र इमानदारीलाई मन पराउँदैनन्।

कर्कट – यस राशिका मानिस भावुक, हेरचाह गर्ने र सहयोग गर्ने मानिन्छन्। यो राशिको राशि अनुकूल छ। कुम्भ राशिका मानिसहरूसँग तिनीहरूले कुनै फरक पार्दैनन्। कुम्भ राशिका व्यक्तिहरू निष्ठुर हुन्छन्। यति मात्र होइन, यस्तो अवस्थामा यी मानिसहरु छिट्टै घुलमिल हुन सक्दैनन् ।

सिंह – यी व्यक्तिहरू आकर्षक र आत्मविश्वासी हुन्छन्। मानसिक रूपमा परिपक्व र बलियो भएकाले गलत कुरा सहँदैनन् । तिनीहरूको ट्र्याक वृश्चिक राशिका व्यक्तिसँग मेल खाँदैन। यी मानिसहरू जिद्दी स्वभावका हुन्छन्। उनीहरुको सोचको अगाडि यी कुरा कसैले बुझ्दैनन्। र यो कुरा सिंह राशिका मानिसहरूलाई मन पर्दैन।

कन्या राशि – कन्या राशिका व्यक्तिहरू हेरचाह र मद्दतको साथ धेरै रचनात्मक हुन्छन्। धनु राशिका व्यक्तिहरूसँग तिनीहरूले फरक पार्दैनन्। धनु राशिका व्यक्तिहरू कहिलेकाहीं ला’परवाह हुन्छन् र धनु राशिका व्यक्तिहरूको यस्तो व्यवहारले कन्या राशिका व्यक्तिहरूको भावनामा चोट पुर्‍याउँछ।

तुला – स्वतन्त्र विचारका मानिसहरु कन्या राशिका मानिसहरुबाट टाढा रहनेछन् । कन्या राशिको तंग दिनचर्यालाई उनीहरूले पटक्कै बुझ्दैनन्।

वृश्चिक – यी व्यक्तिहरू आफ्नो विश्वसनीयताका लागि चिनिन्छन्। तर तिनीहरूको झ’गडा मेषसँग रहन्छ । मेष राशिका मानिसहरू क्रो’धित हुन्छन्। जबकि वृश्चिक राशिका मानिसहरु मायालु सम्बन्ध चाहन्छन् ।

धनु – धनु राशिका मानिसहरु उत्साही र उर्जावान हुन्छन् । सकारात्मक व्यक्तिको रुपमा चिनिन्छन् । र वृष राशिका मानिसहरू आफ्नो बेकार पार्टनर साबित हुन्छन्। वृष राशिका व्यक्तिहरू धनु राशिको विपरीत हुन्छन्। तिनीहरू उत्साहित हुँदैनन् र आफ्नो जीवनमा व्यस्त हुन्छन्। उनीहरुलाई परिवर्तन मन पर्दैन ।

मकर राशि – मकर राशिका मानिसहरू इमानदार, वफादार र महत्वाकांक्षी मानिन्छन्। र सहयोगी साझेदार चाहियो। यिनीहरूलाई मिथुन राशिसँग जोडिनु हुँदैन। किनभने मकर राशिका मानिसहरूलाई तिनीहरूले राम्ररी बुझ्दैनन्। मिथुन परिवर्तन गर्नु क’ठिन काम हो।

कुम्भ राशि – अत्याधिक सुरक्षात्मक र व्यवहारिक भएकाले कर्कट राशिका व्यक्तिहरूसँग सम्बन्ध राख्नु हुँदैन। किनभने कुम्भ राशिका व्यक्तिहरू धेरै व्यवहारिक हुन्छन् र कर्कट राशिका व्यक्तिहरू धेरै भावुक हुन्छन्।

मीन – मीन राशिका व्यक्तिहरू रोमान्टिक हुन्छन् र अरूको भावनाको कदर गर्छन्। तर उनीहरु अरुसँग त्यस्तै व्यवहार गर्न रुचाउँछन्, उनीहरुलाई कठोर व्यवहार पटक्कै मन पर्दैन । र तिनीहरू कन्यासँग सम्बन्धित हुनु हुँदैन।

१०३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया