शनिबार १४ माघ २०७९

आज श्री शाके १९४४ बि.स.२०७९ असोज २४ गते सोमबार इश्वी सन २०२२ अक्टुवर १० तारीख कार्तिककृष्ण पक्ष प्रतिपदा तिथी रेवती नक्षत्र व्याघात योग वालव करण चन्द्रमा मिन राशिमा आनन्दादि योगमा मातंग योग नल नाम संवत्सर सुर्य दक्षिणायन शरद ऋतु विश्व मा’नसिक स्वास्थ दिवस (ज्यो.प. तुलसी भारद्वाज) । (राशिफल जेजस्तो भनेपनि तपाईंको दिन शुभ रहोस् ।)

मेष – यो राशिका व्यक्तिहरूले आफ्नो कार्यको सूची तयार गर्नुपर्दछ ताकि कुनै पनि कुरा नछुटाउनुहोस्, सफ्टवेयरसँग सम्बन्धित काम गर्नेहरूले आज सतर्क रहनुहोला। आज साताको पहिलो दिन नाफा कमाउने सुनचाँदी व्यवसायीहरुको अवस्था रहेकोले आज उचित नाफा कमाउन सकिनेछ । विद्यार्थीले पढाइमा लाप’रवाही गर्नुहुँदैन, लापरवाही भयो भने नतिजा पनि नकारात्मक आउँछ ।सम्पूर्ण परिवारले तपाईबाट धेरै आशा राखेका छन्, त्यसैले उनीहरूको अपेक्षा पूरा गर्न तयार हुनुहोस्, विद्युतीय काम गर्दा सावधानी अपनाउनु पर्छ। र’क्त’चापसँग सम्बन्धित समस्याहरू बारे सचेत हुनुपर्छ, कम वा उच्च र’क्त’चाप भएमा तुरुन्तै चिकित्सकसँग सम्पर्क गर्नुपर्छ। तपाईंले मानिसहरूसँग सामाजिक अन्तरक्रिया बढाउनु पर्छ, यो अन्तरक्रिया कठिन समयमा उपयोगी हुनेछ।

वृष– सोचेका काम पूरा हुन नसक्दा मन दुखी रहनेछ तर काममा लागिरहेका प्रयास पूरा हुन सक्नेछन् । साझेदारीमा व्यापार गर्ने व्यवसायीहरूका लागि आजको दिन राम्रो छ, राम्रो नाफा कमाउने अवस्था सिर्जना हुनेछ। युवाहरूले आफ्नो प्रतिभालाई नि’खार्ने पूर्ण अवसर पाउनेछन् र साथै अनावश्यक भ्र’मबाट पनि मुक्ति पाउनुहुनेछ।अभिभावकले बालबालिकाको परिवर्तनशील बानीलाई नजिकबाट नियाल्नुपर्छ र केही गल्ती भएमा मायाले सुधार गर्दै घरको वातावरण हलुका राख्ने प्रयास गर्नुपर्छ । मृ’गौला सम्बन्धी रोगका लागि सचेत रहनुहोस्, यदि तपाई सु’गरको बिरामी हुनुहुन्छ भने र’गतमा चिनीको मात्रा नियन्त्रण गर्न औषधि वा इन्सुलिन सेवन गरिरहनुहोस्। साथीभाइसँग घुम्न जाने योजना बन्न सक्छ, राम्रो हुनेछ, केही रमाइलो पनि हुनेछ, जसले मूड ताजा रहनेछ।

मिथुन- कार्यक्षेत्रमा सचेतताले यस राशिका व्यक्तिहरूलाई धेरै लाभ दिनेछ र उनीहरूले आफ्नो काम राम्ररी गर्न सक्षम हुनेछन्, नयाँ कामको खोजीमा रहेकाहरूले शुभ समाचार प्राप्त गर्नेछन्। व्यापारमा ठूला निर्णयहरू लिनुपर्ने हुन सक्छ, त्यसैले धेरै सावधानीपूर्वक निर्णय लिनुहोस्, व्यापारमा साझेदारी सम्बन्ध बलियो हुनेछ। युवा वर्गले आफ्नो काममा पूर्ण ध्यान दिन नसक्ने हुँदा काम बि’ग्रने सम्भावना रहन्छ, महत्वपूर्ण काम राम्ररी सम्पन्न गर्नुपर्छ ।आफ्नो स्वभावको चि’डचिडापनलाई परिवर्तन गर्ने प्रयास गर्नुहोस्, तपाईंको चिडचिडा स्वभावको कारणले गर्दा मानिसहरूले तपाईंबाट टाढा रहन सक्छन्। कानमा दु’ख्ने स’म्भावना हुन्छ, चि’लाउने पनि हुन सक्छ, तर कानमा कुनै पनि धारिलो वस्तु नराख्नुहोस् किनकि यसले चोटपटक लाग्न सक्छ । तपाइँका वि’रोधीहरूले तपाइँको मा’नसिक शान्ति भं’ग गर्ने प्रयास गर्न सक्छन् तर तपाइँ त्यसबाट प्र’भावित हुनुहुँदैन।

कर्कट – कर्कट राशिका व्यक्तिहरुको आज कार्यालयको काम सुस्त गतिमा जानेछ, मध्यान्हपछि कार्यालयको कामको चा’प अ’चा’नक बढ्नेछ । ब्यापार बृद्धि गर्न को लागी कर्जा लिने, जुनसुकै बैंक वा वित्तीय संस्थामा आवेदन दिने योजना छ तर ऋण जति महत्वपूर्ण छ त्यति नै हो ।विज्ञानका विद्यार्थीहरूले आफ्नो प्रोजेक्टमा ध्यान दिनुपर्छ, आफ्नो प्रोजेक्ट आगामी प्रदर्शनीमा पनि राख्न सकिन्छ, यो कुरा ध्यानमा राख्नुपर्छ। आफ्ना प्रियजनहरूको सल्लाहलाई ध्यान दिनुहोस्, यदि उनीहरूले केहि भन्दैछन् भने, ध्यानपूर्वक सुन्नुहोस् र त्यसपछि स्वीकार गर्ने कि नगर्ने विचार गर्नुहोस्।आज तपाईको स्वास्थ्य सामान्य रहनेछ, तर पुराना समस्याहरूलाई ध्यान दिनु पर्नेछ, तिनीहरूलाई बेवास्ता गर्नु उचित हुनेछैन। बिना जाँचबुझ कसैको गवाही दिने मामिलामा नफस्नु होस्, त्यो व्यक्तिलाई राम्ररी चिनेर बुझेको भए बेग्लै कुरा हो ।

सिंह – यो राशिका व्यक्तिहरूमा बलियो बुद्धि हुन्छ, जसका कारण उनीहरूले क’ठिन कामहरू सजिलै गर्न सक्नेछन्, उनीहरूको दिमागले धेरै छिटो काम गर्नेछ। ठूला थोक व्यापारीहरूले आर्थिक मा’मि’लामा सावधानी अपनाउनुहोला अन्यथा घाटा हुन सक्छ।प्रतिस्पर्धात्मक परीक्षाको तयारी गरिरहेका युवाहरूले संयुक्त अध्ययन गर्दा फाइदा पुग्छ, जसले गर्दा आफ्नो विषयको तयारी सजिलै हुनेछ। तपाईंले घरको लागि उपयोगी चीजहरू किन्न सक्नुहुन्छ, जुन लामो समयदेखि परिवारमा मा’ग गरिएको थियो।पाठेघरका बिरामीहरू आज आफ्नो दु’खाइको कारण अलि चि’न्तित देखिनेछन्, डाक्टरको सम्पर्कमा रहनु राम्रो हुनेछ। सुनेको कुरामा बिश्वास नगर्नुस, जब सम्म तिमी आफैले देख्दैनौ र सुन्दैनौ, मानिसहरूले बढाइचढाइ भन्छन्।

कन्या – बैंकिङ क्षेत्रमा काम गर्ने कन्या राशिका व्यक्तिहरूले पदोन्नतिको पूर्ण आशा राखेका छन्, आफ्नो प्रयास जारी राख्नुहोस्। प्लास्टिक व्यवसायीले फाइदा पाउँछन्, जहाँबाट पनि थोकमा अर्डर पाउन सक्छन्, त्यसमा स्वाभाविक रूपमा आम्दानी पनि राम्रो हुन्छ । युवाहरू भविष्यको चि’न्तामा वर्तमानलाई बि’गार्नु हुँदैन, वर्तमानको आनन्द लिनुहोस्, भविष्य राम्रो छ।जीवनसाथीको स्वास्थ्यमा बि’ग्र’ने सम्भावना छ, स्वास्थ्यको चि’न्तासँगै आवश्यक परे चिकित्सककहाँ जानुपर्छ । युरिन इन्फे’क्सनबाट पी’डित बिरामीलाई हैरा’न हुन सक्छ, यो सं’क्रमणका कारण शरीरबाट ज्व’रो निस्कन नसक्ने र व्यक्ति विचलित हुन्छ । आज धार्मिक कार्यक्रम र भक्तिमा रुचि रहनेछ, यससँग सम्बन्धित पुस्तक पढेर ज्ञान आर्जन गर्नुहोला ।

तुला – यो राशिका व्यक्तिहरूले अफिसको यताउता कुरामा समय खेर फा’ल्नु हुँदैन, समयको मुल्य बुझ्नुहोस्, सफ्टवेयर कम्पनीमा काम गर्नेहरूले नयाँ प्रोजेक्ट पाउनेछन्। ठुलो नाफा देखाएर व्यवसायी ठ’गी हुन सक्ने भएकाले सजग रहन जो’खिमपूर्ण लगानीबाट टाढै रहनुपर्छ । योजना तयार नगरी युवाहरूले कुनै पनि विषयमा कुनै कदम चाल्नु हुँदैन, हतार गर्नु उनीहरूलाई भारी हुन सक्छ।जीवनसाथीसँग केही कुरामा वि’वाद हुन सक्छ, तपाईंले शान्त भएर काम गर्नुहोला र वि’वादबाट बच्ने प्रयास गर्नुहोस्। चिकित्सा खर्च बढ्न सक्छ, चिनी रोगीले शारीरिक कमजोरी महसुस गर्न सक्छ, स्याउ, मेवा, नाशपाती जस्ता फलफूल प्रयोग गर्न सक्छ। माङ्गलिक कार्यक्रमको निमन्त्रणा पाइनेछ जसमा सपरिवार उपस्थित हुनुपर्नेछ।

वृश्चिक – वृश्चिक राशिका व्यक्तिले लेखन कलासँग सम्बद्ध व्यक्तिले मान-सम्मान प्राप्त गर्नेछन्, यो राशिका काम गर्ने व्यक्तिहरूले आफ्नो उन्नतिको बाटो रोज्ने देखिन्छ। औषधि व्यवसायीले आपूर्ति गर्ने स्थानीय कम्पनीको जाँच गर्नुपर्छ, व्यवसायमा सर्टकट अपनाउनु पनि भारी हुन सक्छ । यदि युवाहरू राम्रो करियर बनाउन चाहन्छन् भने प्रतिस्पर्धात्मक परीक्षा पास गर्ने जोसिलो तयारी गर्न थाल्नुपर्छ ।बाबाको सल्लाह तपाइको लागि लाभदायक हुनेछ, त्यसैले आफ्नो समस्या उहाँको अगाडि राखेर छलफल गर्नुहोस्, अवश्य राम्रो राय मिल्नेछ। यदि तपाईको तौल बढ्दै छ भने बन्द गर्नुहोस् किनकि तौल बढ्दा धेरै रोग लाग्ने छन्, बाहिरको खाना नखानुस् किनभने यो तपाईको लागि हा’निकारक हुनेछ । पुराना वि’वादमा अड्किएका थिए तर अब पुराना वि’वादबाट मुक्त हुने अवसर मिल्नेछ ।

धनु – यो राशिका व्यक्तिहरु आत्मविश्वासले भरिपूर्ण रहनेछन्, सहकर्मीसँग अहं’कारको लडाइँ लड्ने कुनै औचित्य छैन, सहकर्मीसँग अहं’कार हुनुहुँदैन । व्यवसायीले आफ्नो विगतको ग’ल्तीको लागि पछुताउनु पर्ने हुन सक्छ, व्यापारीहरूको ऋण पनि कम हुनेछ किनभने तिनीहरूले भुक्तानी तिर्नेछन्। युवा वर्गले आफ्नो क्रो’धलाई नि’यन्त्रणमा राख्नु पर्नेछ, अन्यथा काम बि’ग्रनेछ, अध्ययन गर्नेहरूले केही अ’ वरोधको सामना गर्नुपर्नेछ।परिवारमा आमालाई आफ्नो स्वास्थ्यप्रति सचेत रहन सल्लाह दिनुहोस्, घरको वरिपरि फोहोर परेको छ भने त्यसलाई सफा गर। कामबाट टाढा भाग्दा थकान महसुस हुनेछ र टाउको दुखाइ पनि रहन सक्छ, यद्यपि स्वास्थ्यको बारेमा चिन्ता लिनु पर्दैन। प्रियजनको सहयोगले आर्थिक समस्याको समाधान खोज्न सकिनेछ, आफन्तजनसँग आर्थिक समस्याबारे छलफल गर्न सकिनेछ।

मकर- सरकारी कार्यालयमा काम गर्नेहरूका लागि आजको दिन कठिन रहनेछ, कार्यालयमा भेटघाटको क्रममा हाकिमलाई तपाईंको सुझाव मन पर्न सक्छ। व्यवसायीहरुको आम्दानीका नयाँ साधनहरु पनि बन्नेछन्, अभिभावक व्यवसायीहरुले राम्रो नाफा कमाउन सक्नेछन्, कार्यकुशलता बढाउने प्रयास गर्नुहोला । युवाहरूलाई आफ्नो करियर बनाउन नयाँ आयामहरू सिर्जना गरिनेछ, यी आयामहरूबाट उनीहरूले राम्रो अवसरहरू प्राप्त गर्न सक्नेछन्।तपाईं घरको भित्री भागमा परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्छ, तपाईंले दीपावली अघि आफ्नो घरको नयाँ लुक पाउनुहुनेछ, तर सबैको राय अवश्य लिनुहोस्। स्वास्थ्य राम्रो रहनेछ तर शरीर स्वस्थ हुनुका साथै स्वस्थ रहनका लागि पौष्टिक खानेकुराको सेवन गर्नुहोला । मादक पदार्थबाट टाढा हिँड्दा फाइदा हुनेछ, लागुऔषध दुव्र्यसनीसँग संगत गर्नुहुँदैन, नत्र शंकाको घेरामा पर्नुहुनेछ ।

कुम्भ – यो राशिका व्यक्तिहरुको दिन सुखमय रहनेछ, सम्भव भएमा गाईलाई खुवाउनुहोला, कार्यालयको काम समयमै पूरा गर्न सकिनेछ । व्यवसायीलाई काम सम्पन्न गर्न कठिनाइको सामना गर्नुपर्नेछ, अनलाइन व्यापारले राम्रो नाफा दिनेछ। कला क्षेत्रमा रुचि राख्ने युवाले आफ्नो प्रतिभा प्रस्फुटन गर्ने अवसर पाउनेछन्, प्रतिभाको प्रदर्शनले मात्र करियर बनाउनेछ ।आज तपाई आफ्नो परिवारका सदस्यहरु संग रमाइलो दिन बिताउन सक्नुहुनेछ, लामो समय पछि यस्तो अवसर तपाईको हातमा आउनेछ। स्वास्थ्यका लागि राम्रो नहुने खानेकुरामा लापरवाही हुनसक्छ, त्यसैले आफ्नो स्वास्थ्यको ख्याल गर्नुहोस् र उचित काम गर्नुहोस्। समाजमा तपाईको इज्जत बढ्नेछ र तपाईको कामको सर्वत्र प्रशंसा हुनेछ, जसका कारण तपाई आन्तरिक रूपमा पनि खुशी हुनुहुनेछ।

मीन राशि – मीन राशि भएका व्यक्तिहरूलाई आफ्नै सहकर्मीहरूसँग प्रतिस्पर्धा हुनेछ, स्वस्थ वातावरणमा प्रतिस्पर्धा हुनु राम्रो कुरा हो। आयात–निर्यातको काम गर्ने व्यापारीले आज कुनै न कुनै कारणले सास्ती खेप्नुपरेको छ, डलरको तुलनामा रुपैयाँको भाउ अझै घट्ने सम्भावना छ । विद्यार्थीहरूले आफ्नो मन पढाइमा मात्र लगाउनु हुँदैन तर यसका साथसाथै उनीहरूले केही गतिविधि कक्षामा पनि सामेल हुनुपर्छ।अनावश्यक रूपमा आफ्नो जीवनसाथीमाथि रि’स उठाउनु उचित हुनेछैन, यसले घरको वातावरणलाई अझ तनावपूर्ण बनाउनेछ जुन तपाईले चाहनुहुन्न। खानपिनमा लापरवाही हुनसक्छ जुन स्वास्थ्यका लागि राम्रो नहुन सक्छ, अब जुनसुकै कुरा पनि होसियारीपूर्वक खानुपर्छ । रोकिएका सामाजिक कार्यहरु सजिलै सम्पन्न गर्न सकिनेछ । विगत धेरै दिनदेखि हामी केही सामाजिक कार्यमा व्यस्त थियौं, अब त्यो पूरा गर्ने बेला आएको छ ।

११३ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया