मंगलबार १६ आश्विन २०८०

सल्यान / सल्यानमा जीप दु’र्घ’टना हुँदा आठ जनाको मृ’त्यु भएको छ । जीप बुधबार बिहान २ बजेतिर दु’र्घ’टनामा परेको हो । बाँकेबाट छुटेको उक्त जीप सल्यानको कपुरकोट गाउँपालिका रिमनजिकैको मूलपानी भन्ने स्थानमा दु’र्घ’टनामा परेको प्रहरीले जनाएको छ ।

दु’र्घ’टनामा ८ जनाको मृ’त्यु भएको पुष्टि भएपनि उनीहरुको पहिचान भने खुलेको छैन । दु’र्घ’टनामा ग’म्भी’र घा’इ’ते भएका एक जनालाई उ’प’चारको लागि दाङ लगिएको प्रहरीको भनाइ छ । जीप सडकदेखि करिब दुई सय मिटर तल ख’से’को प्रहरीको भनाइ छ ।

यो अर्को समाचार :- हिमपहिराेमा परेर मृ’त्यु भएका राईको श’व काठमाडौँ लगियो :
गोरखा / उत्तरी गोरखाको मनास्लु हिमालको आधार शिविरमा सोमबार गएको हिमपहिराेमा परी मृ’त्यु भएका सङ्खुवासभाका ३४ वर्षीय अनुप राईको श’व हेलिकप्टरमा आज काठमाडौँ लगिएको छ ।

लामो प्रयासपछि राईको श’व हेलिकप्टरमार्फत राजधानी पठाइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रहरी नायब उपरीक्षक लिलाराज लामिछानेले जानकारी दिए । मौसममा सुधार आएपछि राईको श’व हेलिकप्टरमा काठमाडौँ लैजान सहज भएको हो ।

खोँचमा रहेको श’व निकाल्न दिनभर प्रयास गरिएको थियो । उनले भने, “मौसम प्र’ति’कूलताका कारण हेलिकप्टर हिमपहिरो गएको ठाउँमा पुग्न क’ठि’न भएको थियो, साँझपख मौसममा सुधार आएपछि श’व हिउँबाट निकाल्न सहज भएको हो ।”

राईको श’व सामागाउँ ल्याई मु’चु’ल्का तयार पारेर काठमाडौँ पठाइएको लामिछानेले बताए । महाराजगञ्जस्थित त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा श’व प’री’क्षणपछि अ’न्त्ये’ष्टिका लागी परिवारको जिम्मा लगाइने प्रहरीले जनाएको छ ।

मनास्लु आधार शिविरमा सोमबार गएको हिमपहिरामा परेर १३ जना बे’प’त्ता भएका थिए । बे’प’त्तामध्ये १२ जनाको स’कु’शल उ’द्धा’र गरिएको थियो । राईलाई भने ब’चा’उन सकिएको थिएन ।

२९१ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया