सोमबार १० आश्विन २०७९

काठमाडौं, २५ साउन / नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आफ्नो जापान भ्रमण विशेष उपलब्धिमुलक रहेको बताएका छन् ।

पाँच दिने जापान भ्रमण सकेर नेपाल फर्किएका प्रचण्डले त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा भ्रमणबाट जापानमा भएका नेपालीहरु धेरै नै खुसी भएको बताएका हुन् ।

अध्यक्ष प्रचण्डले काठमाडौं उपत्यकामा फोहोर व्यवस्थापनमा स’क’स भइरहेका बेला जापान पुगेर फोहोर व्यवस्थापनकै लागि सहयोग मा’गेको बताएका छन् ।

प्रचण्डले भने, ‘विकास साझेदारमा जापान अघि छ । जापानले नेपाललाई गरेको सहयोगप्रति आभार प्रकट गर्‍यौं । प्रचण्डले भने,‘फोहोर व्यवस्थापनमा सायद संसारकै अग्रणी रहेछ जापान । कतै फोहोर नदेखिने बनाएका रहेछन् । फोहोर व्यवस्थापनमा तत्काल सहयोग चाहियो भनेर हामीले मा’ग गर्‍यौं ।’

आसन्न संघ र प्रदेश सभा सदस्य निर्वाचनमा पर्यवेक्षणका लागि जापानबाट संसदीय टिम आउने अपेक्षा गरिएको उनको भनाइ छ । उनले नेपाल जापानबीच प्रविधिको सहयोगबारे छलफल भएको बताए । प्रचण्ड पाँच दिन अघि जापानको फुकुओकामा आयोजना भएको नेपाल फेस्टिभलको समुद्घाटन कार्यक्रमका लागि जापान गएका थिए ।

उनी नेपाली जनप्रगतिशील मञ्‍च जापानको आयोजनामा टोकियोमा भएको नेपाली समुदायहरूबीच ‘समृद्ध नेपालको आधार, आर्थिक क्रा’न्तिमा प्रवासी नेपालीको सरोकार विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रममा सहभागी भएका थिए । – अ’न्न पू’र्ण पोष्ट बा’ट ।

६८ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया