आइतबार ०९ आश्विन २०७९

आचार्य चाणक्यका नीतिहरू धेरै उपयोगी छन्, जसले तिनीहरूलाई अपनाउँछ, उसको जीवनमा कुनै कमी हुँदैन । बरु यी नीतिहरू अवलम्बन गर्ने व्यक्तिले सधैं धेरै प्रगति, धन र सुख प्राप्त गर्छ ।

आचार्य चाणक्यको नीतिको आधारमा चन्द्रगुप्त मौर्य नन्द वंशको सम्राट बने र आफ्ना धेरै श’त्रुहरूलाई प’रा’स्त गर्न सफल भए । चाणक्य नीतिमा पनि केहि यस्ता कुराहरु बताईएको छ, जसले सदैव लक्ष्मीको आशीर्वाद र धेरै सफलता मिल्छ ।

माता लक्ष्मीको कृपा प्राप्त गर्न आवश्यक छ यी कुराहरु :-

आचार्य चाणक्य भन्छन् कि यदि तपाई सधैं देवी लक्ष्मीको आशीर्वाद प्राप्त गर्न चाहनुहुन्छ भने, खानालाई कहिल्यै ब’र्बा’द नगर्नुहोस् । खानाको ब’र्बा’दीले माता अन्नपूर्ण क्रो’धि’त भइन् र उनी लक्ष्मीको रूप हुन् ।

अरुलाई सहयोग गर्ने, आफ्नो धनको सदुपयोग गर्ने र मनमा अरुप्रति कृतज्ञताको भावना राख्ने मानिसहरुप्रति माता लक्ष्मी सधैं दयालु हुन्छिन् ।

माया हुने घरहरुमा माता लक्ष्मीको कृपा बर्षा हुन्छ । मानिसहरु एकअर्कालाई माया गरेर बाँच्छन् । त्यसैले पति पत्नीले एकअर्कालाई सधैं माया र सम्मान गर्नुपर्छ । कहिल्यै झ’ग’डा नगर्नुस् नत्र घरमा ग’रि’बी आउन बेर लाग्दैन ।

कमाएको पैसा उपयोगी हुन्छ र समयमै बढ्छ जब यो अ’ना’वश्यक रूपमा खर्च हुँदैन । त्यसैले सधैं आरामदायी जीवन बिताउन बजेट बनाएर पैसा खर्च गर्नुहोस् र अ’ना’वश्यक खर्च नगर्नुहोस् ।

क’डा परिश्रम गर्न पछि न’ह’ट्ने मानिसहरुप्रति माता लक्ष्मी सधैं दयालु हुन्छिन् । यी मानिसहरूलाई पैसाको कहिल्यै कमी हुँदैन । त्यसैले तपाईं जे काम गर्दै हुनुहुन्छ आफूले सकेसम्म राम्रो मिहिनेत गरेर गर्नुहोस् ।

१३९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया