शुक्रबार १९ जेठ २०८०

दाङ / दाङ जिल्लामा भाइरल ज्वरोका बिरामी ह्वात्तै बढेका छन् । भा’इरल ज्वरोका कारण विद्यालयको पठनपाठन प्र’भा’वित बनेको छ ।

घोराहीभित्रका निजी विद्यालय चार दिनका लागि ब’न्द गरिएका छन् । मङ्गलबारदेखि शुक्रबारसम्म घोराहीका निजी विद्यालय बन्द गर्ने निर्णय गरिएको छ ।

यसैगरी तुलसीपुरमा समेत भाइरल ज्वरोका बिरामी बढेका छन् । दाङको तुलसीपुर–४ रक्षाचौरस्थित गुरुजजुर माविमा दिनहुँ विद्यार्थी बिरामी हुन थालेका छन् । विद्यालयका सहायक प्रधानाध्यापक प्रमोद न्यौपानेका अनुसार दैनिक १० भन्दा बढी विद्यार्थी भाइरल ज्वरोबाट प्र’भा’वित बन्न थालेका छन् ।

“दैनिक विद्यार्थी भा’इरलको स’ङ्क्र’मणले थला पर्ने गरेका छन्”, उनले भने । ज्वरो आउने, टाउको दु’ख्ने, जिउ दु’ख्नेजस्ता समस्या देखिन थालेको उनले बताए ।

तुलसीपुरस्थित ग्रेट अरनिको माविमा अध्ययनरत विद्यालयका विद्यार्थीहरूमा पनि त्यस्तै समस्या देखिन थालेको छ । स्कुलका प्रिन्सिपल विष्णुकुमार देवकोटाका अनुसार बि’रामीकै कारण दैनिक चार–पाँच विद्यार्थी विद्यालयमा अनुपस्थित हुने गरेका छन् ।

तुलसीपुर उपमहानगरपालिका जनस्वास्थ्य प्रवद्र्धन शाखाका सिनियर अहेब विष्णु गिरीका अनुसार स्वास्थ्य संस्थामा आउने ५० प्रतिशत बिरामी भाइरल ज्वरोका रहेका छन् ।

“उपमहानगरपालिका भित्रका हरेक स्वास्थ्य संस्थामा ज्वरोका बिरामी भर्ना हुन थालेका छन्”, उनले भने । बिरामी बढ्न थालेपछि अहिले अभिभावकलाई विद्यार्थीलाई उपचार गराएर मात्र विद्यालय पठाउन आग्रह गरिएको उहाँले बताए ।

१४४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया