सोमबार १५ जेठ २०८०

एजेन्सी, २३ जेठ / बलिउड सुपरस्टार सलमान खान र उनका आफन्त सलिम खानलाई महाराष्ट्र गृह विभागले विशेष सुरक्षा दिएको छ । खानको परिवारलाई मा’र्ने ध’म्की आएपछि सलमान खानको घरमा मुम्बईका पुलिस अफिसरहरु पुगेका छन् ।

वास्तवमा ५ जुनमा (आइतबार) सलमान खान र उनको बुवालाई ध’म्की दिने पत्र आएको थियो जस्मा उनीहरुलाइ मा’र्ने भनेर लेखेको थियो । संगीतकार सिद्धु मुसेवालाको ह’त्यापछि सलमान खानको सुरक्षा कभर बढाइएको छ ।

’हम साथ साथ हैं’ को सिलसिला स्टेग हन्टिङ एपिसोडपछि सुरु भएको थियो, सलमान खान यसअघि बिश्नोई गि’रोहको रडारमा थिए । विष्णोई समुदायले का’लो हरिनालाई पवित्र पशु मान्ने गरेको छ ।

सोही घ’टनालाई लिएर सलमानसँग जोडिएको घ’टनाले शिखरमा समुदायको आ’त्मालाई चो’ट पुगेको बताइन्छ । बिश्नोइल येसाघीले सन् २०१८ सालमा सलमानलाई मा’र्ने ध’म्की दिएका थिए ।

यो अर्को समाचार :- लैनचौरमा ३५ लाख लु’टपाट गर्ने दुई प’क्राउ : काठमाडौं / नेपाल प्रहरीले काठमाडौंको लैनचौरमा एक व्यक्तिलाई लु’टपाट गर्ने दुई जनालाई प’क्राउ गरेको छ ।

प्रहरीवृत्त लैनचौरबाट खटिएको प्रहरी टोलीले काठमाडौँ महानगरपालिका वडा नं २६ लैनचौरस्थित ब्याडमिन्टन कोर्टनजिक खाजा घरमा पोखराका ४० वर्षीय एक व्यक्तिको साथबाट रु ३५ लाख लु’टपाट गर्ने नुवाकोट घर भई बूढानीलकण्ठ बस्ने २५ वर्षीय पेम्बा तामाङ र दाङ घर भई काठमाडौंको मालिगाउँ बस्ने ३४ वर्षीय शालिकराम नेपालीलाई प’क्राउ गरी आज सा’र्वजनिक गरेको हो ।

जिल्ला प्रहरी परिसर काठमाडौंका प्रवक्ता, प्रहरी उपरीक्षक दिनेशराज मैनालीले पी’डितलाई विभिन्न प्र’लोभनमा पारेर खाजा घरमा बोलाएर लु’टपाटमा संलग्न रहेकाले उनीहरुलाई प’क्राउ गरिएको जानकारी दिए । प’क्राउ परेकासँग प्रहरीले मोबाइल एक थान, घडी एक थान र फ’लामको र’ड बरामद गरेको छ ।

प’क्राउ परेका तामाङ र नेपालीलाई मुलुकी अ’पराध (संहिता) ऐ’न, २०७४ को परिच्छेद २० को दफा २४१ अनुसार डाँ’का, चो’रीसम्बन्धी क’सुरमा काठमाडौँ जिल्ला अदालतबाट पाँच दिनको म्याद थप अनुमति लिइ अ’नुसन्धान गरिरहेको प्रवक्ता मैनालीले बताए ।

उक्त लु’टपाट घ’टनामा सं’लग्न भई अहिले फ’रार रहेका अन्य व्यक्तिको पहिचान खुलिसकेकाले उनीहरुलाई पनि चाँडो नि’य’न्त्रणमा लिने प्रयास भइरहेको प्र’हरीले जनाएको छ ।

५१७ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया