सोमबार २० आषाढ २०७९

जसरी हिन्दू शास्त्रमा माता लक्ष्मीलाई धनकी देवी भनिएको छ, त्यसरी नै कुबेर देवलाई धनको राजा भनिएको छ । साँचो मन र भक्तिभावले कुबेरदेवको नियमित पूजा गरेमा उहाँका भक्तजनको ठूलो कल्याण हुने जनविश्वास रहेको छ ।

भगवान कुबेरको आशीर्वाद प्राप्त व्यक्तिलाई कहिल्यै आर्थिक समस्या आउँदैन । उसलाई कुनै आर्थिक समस्या छैन । कुबेर देवलाई प्रसन्न पार्न र उहाँको आशीर्वाद प्राप्त गर्न यी तीन प्रभावकारी मन्त्रहरू छन्। यसको नियमित जपले मानिसको दरिद्रता हट्छ र चाँडै नै अपार धनको मालिक बन्न सक्छ।

यस्ता छन् भगवान कुबेरका अचुक मन्त्र :

यो मन्त्र कुबेर देवको सबैभन्दा मनपर्ने मन्त्र हो भन्ने विश्वास गरिन्छ। यो ३५ अक्षरको मन्त्रको नियमित ३ महिना जप गर्नाले धन र अन्नको कमी हुँदैन । मन्त्र जप गर्दा दक्षिण दिशा तर्फ मुख गर्नुहोस् ।

पहिलो मन्त्र : यक्ष कुबेराय वैश्रवणाय धनधान्यधिपतिये, धन र समृद्धिमा शरीर आत्मनिर्भर छ ।

अष्ट लक्ष्मी कुबेर मन्त्र –

यो मन्त्र लक्ष्मी र कुबेरको मानिन्छ। यस मन्त्रको जप गर्नाले व्यक्तिको जीवनमा ऐश्वर्य, पद, प्रतिष्ठा, सौभाग्य प्राप्त हुन्छ भनी भनिन्छ । यस मन्त्रको नियमित रूपमा शुक्रबार राति सच्चा भक्तिपूर्वक जप गर्नुपर्छ ।

दोस्रो मन्त्र : ओम ह्रीं श्री क्रीम श्री कुबेराय अष्ट-लक्ष्मी मम गृहे धनम पुराय पूराय नमः ।

धन प्राप्तिको लागि कुबेर मन्त्र –

यस मन्त्रबाट मानिसले सबै प्रकारका भौतिक सुखहरु प्राप्त गर्दछ । यो मन्त्रको नियमित जप गर्नाले कहिल्यै आर्थिक सं’क’टको सामना गर्नु पर्दैन भन्ने विश्वास रहँदै आएको छ ।

तेस्रो मन्त्र: ओम श्रीं ह्रीं क्लीम श्रीं क्लीम विट्टेश्वराय नमः।

यहाँ प्रदान गरिएको जानकारी केवल अनुमान र धार्मिक जानकारीमा आधारित छ । यहाँ यो उल्लेख गर्न महत्त्वपूर्ण छ । धार्मिक विश्वास र परम्परामा आधारित जानकारी भएकाले यस्ता कुराको तथ्यलाई पुष्टि गर्ने आधार खोज्ने काम चाहिँ गरिएको छैन ।

१०५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया