बुधबार २४ जेठ २०८०

काठमाडौं, बैशाख २० / नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी) ले आगामी स्थानीय तहको निर्वाचनलाई लक्षित गरेर बैशाख २९ र ३० गते नेपाल ब’न्दको घोषणा गरेको छ ।

पार्टी महासचिव कमरेड नेपालद्वारा सोमबार जारी विज्ञप्ति र पर्चामा चुनाव ब’हि’ष्कारको घोषणा गर्दै चुनावको दिन र अघिल्लो दिन नेपाल ब’न्दको कार्यक्रम सार्वजनिक गरिएको छ ।

तत्कालीन नेकपा माओवादीबाट टु’क्रि’एर गएको समूहले चुनाव ब’हि’ष्कार र नेपाल ब’न्दको घोषणा गरेको हो । ‘जनसत्ता र ज’न’मुक्ति से’ना निर्माण गरि स’श’स्त्र ज’न’विद्रोह मार्फत् वैज्ञानिक समाजवाद प्राप्तिको बाटोमा अग्रसर बनौं भन्ने नाराका साथ वैशाख २९ र ३० गते नेपाल ब’न्द सफल पारौ ।’ जारी विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

निर्वाचनको दिन आगामी वैशाख ३० गते सरकारले नै सवारी साधन सञ्चालनमा रो’क लगाउने छ ।

यो पनि :- नेकपा (एस)ले साझा उम्मेदवारलाई जिताउन सम्पूर्ण शक्ति केन्द्रित गर्ने : काठमाडौं / नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी)ले आसन्न स्थानीय तहको निर्वाचनमा गठबन्धनका साझा उम्मेदवारलाई जिताउन सम्पूर्ण शक्ति केन्द्रित गर्ने भएको छ ।

पार्टी अध्यक्ष माधवकुमार नेपालको अध्यक्षतामा आज बसेको सचिवालय बैठकले महानगरपालिकादेखि वडा तहसम्म गठबन्धनका साथै पार्टीकातर्फबाट एकल उम्मेदवारी दिएका व्यक्तिलाई जिताउन भूमिका निर्वाह गर्ने निर्णय गरेको महासचिव डा बेदुराम भुसालले जानकारी दिए ।

गठबन्धन नभएका र एकल उम्मेदवार नभएका स्थानमा गठबन्धनका दलबीच सहमति कायम गर्न अन्तिम समयसम्म प्रयत्न गर्ने बैठकले निर्णय गरेको छ ।

आसन्न स्थानीय तहको निर्वाचनलाई दृष्टिगत गर्दै पार्टीले हालै जारी गरेको घोषणापत्रमा पार्टीका उम्मेदवारले नेतृत्व गरेका स्थानमा स्थानीय सरकारमार्फत प्रत्येक घरपरिवारलाई २०० युनिटसम्म विजुली निःशुल्क दिने र यसका लागि सङ्घीय तथा प्रदेश तहका सरकारसँग आवश्यक समन्वय गर्ने उल्लेख छ ।

५८९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया