बुधबार २४ जेठ २०८०

काठमाडौं / नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले नेपाली कांग्रेसले जारी गरेको घोषणापत्रलाई ‘बकवास र गा’लीगलौ’ज’को दस्तावेज भएको टिप्पणी गरेका छन् ।

मंगलबार मनमोहन अधिकारीको २३औं स्मृति दिवसमा बोल्दै ओलीले कांग्रेसको घोषणापत्रलाई ‘बकवास र पा’ग’लहरूको प्रलाप’को संज्ञा दिएका हुन् । उनले नेपाली कांग्रेसको घोषणापत्र राजनीतिक दस्तावेज नभएको बताए ।

राजनीतिक विश्लेषण केही पनि नभएको र तथानाम गा’ली नै गा’ली भएकाले घोषणापत्रलाई राजनीतिक दस्तावेज भन्न नसकिने तर्क गरे । २३ औं मनमोहन अधिकारी स्मृति दिवसलाई मंगलबार बिहान सम्बोधन गर्दै ओलीले नामै कि’टेर आफूलाई गा’ली गरेको र उ’त्ताउलो विकास गरेको आरोप लगाएको बताए ।

‘नेपाली कांग्रेसले चुनावी घोषणापत्र भनेको त्यो राजनीतिक दस्तावेज होइन । जम्माजम्मी धा’रे हात लगाएको छ, एमालेलाई । ५ वर्ष त्यसै खे’र गयो भनेको छ । रेल ल्याउनु उत्ताउलो विकास हो’, उनले भने, ‘यस्तै यस्तै बकवास र गा’लीगा’लैच घोषणापत्रमा दर्जनौँ ठाउँमा नाम कि’टेर तथानाम गा’ली गरेको छ । राजनीतिक विश्लेषण छैन । शब्द थुपारी के हुन्छ ?’

उनले खेस्रो लेखेर नीति नहुने पनि बताएका छन् । सम्बोधनका क्रममा उनले कम्युनिस्ट आन्दोलनप्रति चि’न्ता पनि व्यक्त गरेका छन् ।

दोस्रो महाधिवेशनमा पुष्पलालविरुद्ध घे’राबन्दी भएको, मनमोहन अधिकारीलाई षड्य’न्त्रपूर्वक पार्टीबाट हटाएको र आफूविरुद्ध पनि घेराबन्दी गएको बताए । तात्कालिक क्ष’ति पुगे पनि एमालेलाई घा’टा नभएको उनको भनाइ छ ।

यस्तै ओलीले ओलीले दुई जना पूर्व सहयोद्धाहरू पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र माधवकुमार नेपाललाई डा. केशरजंग रायमाझीसँग तुलना गरेका छन् ।

रायमाझीले जसरी नेकपा हुँदा दाहाल र प्रचण्डले पार्टी संगठन क’ब्जा गर्न खोजेको टिप्पणी गरे । उनले पार्टी क’ब्जा गर्ने परम्परा रायमाझीले थालनी गरेको समेत बताए ।

‘प्रचण्ड र माधव नेपालहरूले एकीकरणका नाममा जुन एकता गर्दाखेरी बनाएको संगठन थियो, त्यसलाई दु’रु’पयोग गरेर पार्टी क’ब्जा गर्न खोजियो । त्यसरी नै डा. केशरजंग रायमाझीले पार्टी क”ब्जा गरेका थिए’।

पुष्पलाल श्रेष्ठ संस्थापक महासचिव रहेको नेकपाको दोस्रो महाधिवेशनपछि मनमोहन अधिकारी महासचिव भएका थिए । तर, उनी चीन जाँदा डा. रायमाझीले यता नेपालमा पार्टी क’ब्जा गरेका थिए । सोही प्रसङ्ग जोड्दै ओलीले प्रचण्ड र माधवले पनि नेकपा हुँदा त्यसै गर्न खोजेको आ’रोप लगाएका हुन् ।

यस्तै, ओलीले कम्युनिस्ट आ’न्दोलनमा राम्रा नेताहरूविरुद्ध घे’राबन्दी भएको भन्दै न्यायको पक्षमा उभिन नेता कार्यकर्ताहरूलाई आग्रह गरे । उनले भने– ‘न्यायको पक्षमा एमालेका कार्यकर्ताहरू जि’उँदो मान्छे भएर उभिनुपर्छ ।’

५४४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया