मंगलबार १६ आश्विन २०८०

बुटवल/ नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ ले जरूरी परेको खण्डमा जुनसुकै समयमा आन्दो’लनको आँ’धीबेरी सिर्जना गर्नुपर्ने स्थिति आउन सक्ने बताउनुभएको छ ।

बुटवलमा शुक्रबार राष्ट्रिय दलित पत्रकार संघ नेपालको प्रथम राष्ट्रिय महाधिवेशन उद्घाटन गर्दै आन्दो’लन हिं’सात्मक नहुने बताउदै आवश्यक परेको अवस्थामा आन्दो’लनको आँधी’बेरी सिर्जना गरिने अध्यक्षले प्रचण्डले बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘जरुरी पर्‍यो भने आन्दो’लनको आँधी’बेरी सि’र्जना गर्नुपर्ने स्थिति आउन सक्छ। झण्डै ७० वर्षदेखि लोकतन्त्र, संविधानवाद, गणतन्त्रका लागि नेपाली जनताले संघ’र्ष गर्दै आएको र यसरी प्राप्त उपलब्धिलाई कुनै पनि हालतमा रक्षा गरिन्छ । फेरि वि’द्रोह वा फेरि हिं’साको कुरा गरेको होइन, कोही कसैमा भ्रम नपरोस् ।’

ल’डेर ल्याएका उपलब्धिलाई कुनै प्रतिगामीले कुल्चिन नपाओस् भनेर शान्तिपूर्ण क्रा’न्ति हुने उहाँले बताउनुभएको छ । संविधानको रक्षा गर्ने कि ह’त्या भन्नेबारे देशमा ठूलो बहस भइरहेकोले सचेत हुनुपर्ने उहाँले बताउनुभयो ।

दलित, मधेशी, आदिवासी जनजाति, मुस्लिमलगायतले पाएका अधिकारबाट पछाडि फर्कने त होइन भन्ने उहाँको आशंका रहेको छ । उहाँले भन्नुभयो, ‘अहिले नेपालमा यो परिवर्तनलाई उल्ट्याउन, संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्रलाई उल्ट्याउन, दलित, जनजातिका अधिकारलाई उल्ट्याउन निकै ठुलो षड्य’न्त्र भएको छ । सो साँचो कुरा हो ।’ यसरी संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र उल्टाउने जस्ता निकै ठूलो ष’ड्यन्त्र भएको उहाँको आरोप छ।

१४७४ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया