बुधबार २४ जेठ २०८०

ज्योतिष शास्त्रमा हरेक धातुको गुण र प्रभाव बताइन्छ। धातुहरूको विशेष गुणका कारण ग्रहहरूको अवस्था ठीक हुन्छ । यही कारणले गर्दा सुन लगाउनु शुभ मानिन्छ । यस बाहेक कुंडलीका ग्रह दोषहरू हटाउन सुन, चाँदी वा अन्य धातुमा धेरै रत्नहरू लगाउने सल्लाह दिइन्छ । तर, अधिकांश रत्न सुनसँगै लगाइन्छ । आउनुहोस् सुन धारण गर्नुका फाइदाहरू र कुन राशिका व्यक्तिहरूले सुन धारण गर्नुहुँदैन जानौं ।

सुनको ज्योतिषीय महत्व : ज्योतिषशास्त्रमा सुनको सम्बन्ध बृहस्पति ग्रहसँग बताइएको छ । वास्तवमा सुनमा बृहस्पति ग्रहको प्रभाव छ । यस्तो अवस्थामा यो धातु धारण गर्नाले बृहस्पति ग्रह बलियो हुन्छ र जीवनमा धन, वैभव र सुख-समृद्धि आउँछ ।

यी राशिका लागि सुन लाभदायक हुन्छ :- मेष: यो राशिका मानिसका लागि सुनको औंठी लगाउनु लाभदायक मानिन्छ । यसबाट आम्दानीका नयाँ स्रोतहरू सृजना हुन्छन् । ऋणबाट पनि मुक्ति मिल्छ ।

सिंह: यो राशिका लागि सुन लाभदायक साबित हुन सक्छ। वास्तवमा यस राशिको शासक ग्रह सूर्य हो । सूर्य र बृहस्पति ग्रहको बीचमा मित्रवत सम्बन्ध छ, त्यसैले यो राशिका व्यक्तिले सुनको पहिरन लगाउनु पर्छ ।

कन्या : यस राशिका मानिसका लागि सुन लाभदायक पनि मानिन्छ । यस राशिका व्यक्तिले साना धारण गरेर धेरै सफलता कमाउँछन् । साथै आर्थिक अवस्था पनि राम्रो छ ।

धनु (धनु): यस राशिको स्वामी गरु हो र सुनको बृहस्पतिसँग विशेष सम्बन्ध रहेको मानिन्छ । यो राशिका व्यक्तिले सुन धारण गर्नु शुभ मानिन्छ । साथै हरेक काममा सफलता मिल्छ ।

कुन राशिका व्यक्तिले सुन लगाउनु हुँदैन ? ज्योतिषशास्त्रका अनुसार वृष, मिथुन, वृश्चिक र कुम्भ राशिका व्यक्तिले सुन धारण गर्नु हुँदैन । अर्कोतर्फ, तुला र मकर राशिका व्यक्तिहरूले धेरै मात्रामा सुनका गहना लगाउनु हुँदैन । – यहाँ दिइएको जानकारी विज्ञहरुको सामान्य धारणा र जानकारीमा आधारित छ ।

२५६ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया