शुक्रबार १९ जेठ २०८०

पाेखरा, २७ फागुन / प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष तथा पूर्वप्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले भगवान रामचन्द्र नेपालमै जन्मिएकाे दा’बी फेरि पनि दाेहाेर्‍याएका छन् ।

पाेखरामा प्रेस चाैतारीकाे महाधिवेसनलाई सम्बाेधन गर्दै उनले भने, `रामका बा ठाेरीका हुन् । माडी र ठाेरीकाे बीचमा जन्मिएका हुन् । उनले मेसाेपाेटामियाबाट रथ ल्याएर दशवटा रथ बनाए । उनकाे नाम नेगीबाट दशरथ बन्याे ।´

उनले अहिलेकाे युगमा राम राज्यकाे व्याख्या गरेर खासै स्वभाविक नहुने बताए । ‘सत्ययुगकाे व्याख्या गरेर थाक्दैनन् मान्छे । सत्ययुगमा चाे’री हुन्थेन भनिन्छ । उतिबेला कसैसँग सम्पति भए पाे चाे’र्ने । घर फुटा’उथेनन् भन्छन्, घर भए पाे फु’टाउने,´ उनले भने, ‘राम राज्य कस्ताे थियाे ? कसैलाई थाहा छैन ।´

सत्ययुग, त्रेतायुग, द्वापर युग कस्ताे न थियाे भन्ने भ्रमबाट बाहिर निस्कन उनले आग्रह गरे । `रावणकाे पालामा जुत्ता चप्पल बनेकाे थिएन । लक्षमणले रामकाे खराउ मागेर त्यसलाई सिंहासनमा राखेर राज्य गर्छु भनेका थिए ।´

ओली भन्छन्, `कपडा बनिसकेकाे थिएन । अरु सबै हाेहल्ला हुन् । तर, आज हामी विकासकाे शिखरमा छाैं । पृथ्वीकाे सृष्टि पार गरेर सबैभन्दा सुविधायुक्त समयमा छाैं ।´ समय अनुसार सबैकुरा परिवर्तन हुने नै भयो ।

३९१ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया