बिहिबार ०६ माघ २०७८

मानिसको जीवनमा जब समस्या दे’खा पर्न थाल्छ अनि उसले अनेक देवी देवताहरूको पूजा पाठ, भा’कल आदि गर्न थाल्छ, मन्दिर धाउँछ, जप, तप, ह’वन, दान, धर्म आदि अनेक उपाय गर्न थाल्छ ।

सम’स्या समाधान होस् र जीवन शान्तिपूर्ण होस् भनेर यस्तो काम गरिन्छ । समस्याबाट छु’टकारा पाउन ज्योतिष तथा धा’मी झाँ’क्रीकहाँ पनि पुग्छ । शास्त्रीय दृष्टिले योग्य एवं गणितको राम्रो द’ख्खल भएका ज्योतिषको परा’मर्शले स’मस्या ठीक हुनसक्ला तर गलत व्यक्तिको चंगु’लमा फ’स्यो भने पैसा र समयको बर्बा’दी सि’वाय केही हुँ’दैन ।

उसो भए के गर्ने त ? प्रश्न उ’ब्जनु स्वभाविक छ । उत्तर एउटै छ- मानिस भगवान् शिवको श’रण पर्‍यो भने उसले अ’न्यत्र कतै जानु पर्दैन । शिवसँग छ हरेक समस्याको समा’धान । यसका लागि आवश्यक पर्छ साँचो श्रद्धा, विश्वास एवं भक्ति । भगवान् शिव समस्त धर्म-सम्प्रदाय, तन्त्रमन्त्र एवं ज्योतिषका जनक हुन् ।

शिवलाई प्रसन्न पार्न सजिलो पनि छ । उनलाई आशुतोष अर्थात् छिटै प्रसन्न हुने भनेर पुराणादि शास्त्रले वर्णन गरिएको पाइन्छ । विशेष गरी केही त्यस्ता वस्तु छन् जुन अर्पण गर्नाले भगवान् शिव चाँडै खुसी हुन्छन् । शिवले शिवमहापुराणमा आफूलाई प्रसन्न तुल्याउने वस्तुका विषयमा बताएका छन् । के के हुन् ती वस्तु ? के हुन्छ ती वस्तु शिवलाई चढाउँदा ? कुन सम’स्याका लागि के उपाय गर्ने ? हेरौँ,

-शि’वलिंगमा दूध चढा’उनाले आ’रोग्य प्राप्ति हुन्छ । -शिवलिंगमा दही चढा’उनाले जीवनमा खुसी, उल्लास एवं सका’रात्मक ऊर्जाको प्रवेश हुन्छ । -शि’वलिंगमा मह चढाए रूप एवं सौन्दर्य प्राप्ति हुन्छ । बोलीमा मधुरता आउँछ भने लोकपि्रयता वृद्धि हुन्छ । -शिवलिंगमा घिउ च’ढाए तेज प्राप्ति हुन्छ । – शिवलिंगमा सखर चढाए सुख-समृद्धि एवं ऐश्वर्य प्राप्त हुन्छ । -शिवलिंगमा अत्तर चढाए आध्यात्मिक उन्नति हुन्छ ।

-सुगन्धित तेल चढाए धनधान्यमा वृद्धि हुनुका साथै भौतिक सुख प्राप्त हुन्छ । -चन्दन चढाए मानसम्मान तथा कीर्ति बढ्छ । -केशर चढाए दाम्पत्य जीवन सुखमय हुन्छ । विवाहमा आउने समस्त वा’धा हट्छन् । आफूले चाहेजस्तो जीवनसाथी प्राप्त हुन्छ । छिटै विवाह हुने योग बन्छ । -शि’वलिंगमा अमला वा अमलाको रस च’ढाए दीर्घायु प्राप्त हुन्छ । -उखुको रस चढाए समस्त पारिवारिक सुख प्राप्त हुन्छ । परिवारका सदस्यबीच प्रे’मभाव बढ्छ ।

-शि’वलिंगमा गहुँ चढाए वंश वृद्धि हुन्छ, योग्य सन्तान प्राप्त हुन्छन् । सन्तान आज्ञाकारी हुन्छन् । -शिवलिंगमा अक्षता चढाउँदा अपार धन सम्पत्ति एवं सुख-समृद्धि प्राप्त हुन्छ । -शिवलिंगमा तिल चढाउनाले सम्पूर्ण पा’प एवं रो’गको ना’श हुन्छ । -शिवलिंगमा जौ अर्पण गर्नाले सांसारिक सुख प्राप्ति हुन्छ । -शिवलाई प्रतिदिन बेलपत्र चढाउनाले जीवनका समस्त सं’कट टा’ढा हुन्छन् भन्ने विश्वास रहँदै आएको छ । । सकारात्मक सोच बा’ट ।

५८ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया