शुक्रबार १९ जेठ २०८०

एजेन्सी / सीडीएस जनरल बिपिन रावतले आ’फ्नी श्री’मती सहित १३ ज’नाको मृ’त्यु भएको पुष्टि गरेका छन् । यो जानकारी भारतीय वा’युसेनाले दिएको हो । भारतीय वा’युसेनाको हेलिकप्टर बुधबार तमिलनाडुको कुन्नूर नजिक दुर्घ’टनाग्र’स्त भएको छ ।

यो हेलि’कप्टरमा सीडीएस जनरल विपिन रावत सहित १४ ज’ना सवार थिए । दिउँसो १२ बजेपछि यो हेलि’कप्टर दुर्घ’टना भएको खबर प्राप्त भएको थि’यो । ६ः१० बजे हेलि’कप्टरमा सवार विपिन रावतसहित १३ ज’नाको मृ’त्यु भएको थि’यो ।

सीडीएस जनरल बिपिन रावत आज अर्थात बुधबार बिहान ८: ४७ बजे वा’युसेनाको विशेष विमानबाट दिल्लीबाट प्रस्थान गरे र ११:३४ बजे सुलुर पुगे । सुलुरबाट उनी बिहान ११ः४८ मा एमआई–१७ मा वेलिंग्टनका लागि प्रस्थान गरेका थि’ए । त्यहाँ उनले स्टाफ कलेजमा लेक्चर दिनु भएको थियो ।::६6⁵ दु’खद ख’बर आयो उनको पनि हेलि’कप्टर दुर्घ’टनामा मृ’त्यु भएको छ ।

हेलिकप्टर दुर्घटनाबारे बुधबार साँझ ६ः३० बजे सीसीएस बैठक बोलाइएको थियो । बैठकको अध्यक्षता प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले ग’र्नेछन् । यस बैठकमा प्रधानमन्त्री मोदीका अलावा रक्षामन्त्री राजनाथ सिंह, वित्तमन्त्री निर्मला सीतारमण र विदेशमन्त्री एस जयशंकर पनि सहभागी थिए ।

भारतीय वा’युसेनाको हेलिकप्टर कुन्नूर नजिकै दुर्घ’टना भएपछि र’क्षामन्त्री राजनाथ सिंहले स्थितिको निग’रानी गरिरहेका छन् । हेलिकप्टरमा चीफ अफ डिफेन्स स्टाफ (सीडीएस) जनरल विपिन रावत, उनकी श्रीमती सहित १४ ज’ना सवार थि’ए । र’क्षामन्त्रीले दुर्घ’टनाको बारेमा प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीलाई जानकारी दिए । र’क्षामन्त्री राजनाथ सिंहले बिहीबार संसदमा यस विषयमा बयान दि’नेछन् ।

हेलिकप्टरमा जनरल रावतसँगै उनकी पत्नी मधुलिका रावत, ब्रिगेडियर एल.एस. लिडर, लेफ्टिनेन्ट कर्नल हरजिंदर सिंह, नाइक गुरसेवक सिंह, नाइक जितेन्द्र कुमार, नायक विवेक कुमार, नाइक बी। जहाजमा साई तेजा, हवलदार सतपाल र पाइलट थि’ए । इता’जा खबर बा’ट ।

८९९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया