सोमबार १५ जेठ २०८०

राशि अनुसार दीपावलीमा लक्ष्मीको पूजा गर्नुहोस् । दीपावलीको दिन महालक्ष्मी पूजाको ठूलो महत्व छ । दीपावली पर्व सुरु हुनुअघि साँझ माता लक्ष्मीको पूजासँगै गणेश र कुबेरको पनि पूजा गरिन्छ ।यस्तो अवस्थामा दीपावलीको दिन राशि अनुसार लक्ष्मीको पूजा कसरी गर्ने वा देवी लक्ष्मीलाई प्रसन्न पार्न के–के काम गर्ने भन्ने कुरा हामी तपाईलाई बताउछौँ । राशि अनुसार लक्ष्मी माताको पूजाका लागि केही कुरालाई ध्यानमा राख्नुभयो भने सबै मनोकामना पूरा हुन सक्छन् ।

मेष: यस राशिको स्वामी मंगल ग्रह हो, त्यसैले यस राशिका व्यक्तिहरूले दिपावलीको अवसरमा लक्ष्मीलाई प्रसन्न गर्न लक्ष्मी स्तोत्रको पाठ गर्नुपर्छ। यसका साथै ऋणबाट मुक्ति पाउन चाहनेले पनि दीपावलीको दिन मङ्गल स्तोत्रको पठन गर्दा लाभ हुनेछ ।

वृष: शुक्र ग्रहको स्वामित्वमा रहेको वृष राशिका बासिन्दाले दीपावलीको दिन लक्ष्मीपूजाका साथै माताको आरतीको समयमा सकेसम्म माताको मन्त्र ‘ओम महालक्ष्मीयै नमः’को जप गर्नुपर्छ । दीपावलीको पूजापछि लगातार ११ दिनसम्म सही समयमा माता महालक्ष्मीको यो मन्त्र जप गर्नुभयो भने मनोकामना पूरा हुनेछन् ।

मिथुन: बुधको स्वामी मिथुन राशिका व्यक्तिहरूले दीपावलीको दिन माता लक्ष्मीसँग भगवान गणेशको पूजा गरी लक्ष्मी–गणेशको महायंत्रको पूजा गरी धारण गरे वा आफ्नो कार्यालय वा भोल्टमा राखेमा जीवनमा हुने आर्थिक समस्या हट्छ। कर्कट: दीपावलीको दिन पूजा गर्दा चन्द्रमामा रहेको कर्कट राशिका व्यक्तिले माता लक्ष्मीलाई कमलको फूल चढाउनुपर्छ । कमलको फूल उपलब्ध नभएमा लक्ष्मी मातालाई रातो रंगको कुनै फूल चढाएर माताको आशीर्वाद प्राप्त गर्न सकिन्छ ।

सिंह: सिंह राशि भएका व्यक्तिहरूले दीपावलीको दिन लक्ष्मी–गणेशको नयाँ मूर्ति किनेर पूजास्थलमा स्थापना गर्नुपर्छ। यसो गर्नाले देवी लक्ष्मीको साथमा भगवान गणेशको आशीर्वाद प्राप्त हुनेछ ।

कन्या: तपाईको लाभको घरमा चन्द्रमा विराजमान हुने भएकाले यो समय धेरै स्रोतबाट धन आर्जन गर्न सकिनेछ । बुध ग्रहको स्वामित्वमा रहेको आफ्नो व्यापार सुरु गर्न चाहने कन्या राशिका व्यक्तिहरूका लागि पनि दीपावलीको दिन धेरै राम्रो हुन सक्छ।

तुला: शुक्र ग्रहको स्वामी तुला राशिका व्यक्तिहरूले लक्ष्मीलाई प्रसन्न पार्न गुलाबी रंगको वस्त्र धारण गर्नुका साथै गुलाबी रंगको फूल चढाउनुपर्छ। यसो गर्नाले तपाईको आर्थिक प’क्ष ब’लि’यो हुनुका साथै वैवाहिक जीवनमा सकारात्मक परिवर्तन हुन्छ ।

वृश्चिक: वृश्चिक राशि भएका व्यक्तिहरूले दीपावलीको दिन पूजास्थलमा कमलको फूलमा माता विराजमान भएको स्थानमा लक्ष्मीको मूर्ति वा तस्विर राखेमा वृश्चिक राशिका व्यक्तिहरूलाई शुभफल मिल्छ ।

धनु: गुरुको स्वामित्वमा रहेको धनु राशिका व्यक्तिले दीपावलीको दिन लक्ष्मीपूजाको दिन आमालाई अत्तर चढाउनुपर्छ । यसो गर्नाले तपाईको पारिवारिक र दाम्पत्य जीवनमा आउने सम’स्याहरु हट्ने’छन् र आर्थिक लाभ पनि मिल्नेछ ।

मकर: मकर राशि भएका व्यक्तिले शनि लक्ष्मीको पूजामा घ्यूको दीप प्रज्वलन गर्नुका साथै यस दिन शनि यन्त्रलाई शक्ति दिई पूजास्थलमा स्थापना गर्नाले लक्ष्मीको आशीर्वाद प्राप्त हुनेछ । शनिदेवसँगै लक्ष्मीको पनि प्राप्ति हुन्छ ।

कुम्भ: शनि कुम्भ राशि भएको दीपावलीको पूजामा पूजाघरमा माता लक्ष्मीको चित्र अंकित भएको चाँदीको सिक्का राख्नुभयो भने माता लक्ष्मीको आशीर्वाद प्राप्त हुन्छ । यसो गर्नाले तपाईंको रो’किएको काम पनि पूरा हुन्छ र धन लाभ हुन्छ।

मीन: बृहस्पतिको स्वामित्व भएका मीन राशि भएका व्यक्तिहरूले दिपावाली पूजाको समयमा पूजास्थलमा लक्ष्मीको मूर्ति वा तस्बिर राख्नु पर्छ जसको दुबै छेउमा हात्तीहरू हुनुपर्छ । यसका साथै माता लक्ष्मीलाई गुलाबको फूल चढाउनुहोस्, यसले जीवनमा सफलता मिल्नेछ। (सकारात्मक सोचबाट।)

९३५ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया