आइतबार १२ चैत्र २०७९

काठमाडौं / दशैं आउँदै गर्दा संघीय संसद्का सांसदहरु दसैं भत्ता पाइने र नपाइने बुझ्न संसद् सचिवालय धाउन थालेका छन् ।

दसै नजिकिएसँगै सांसदहरूले संसद् सचिवालयको लेखा शाखाका कर्मचारी, लेखा प्रमुख र महासचिवको कार्यकक्षमा पुगेर भत्ताबारे सोधीखोजी गर्न थालेका हुन् । केहीले चाहिँ महासचिवलाई फोन गरेर भत्ता दिने कि नदिने भनेर बुझ्न थालेका छन् ।

यो क्रम केही दिनदेखि चलिरहेको संसद् सचिवालयले जनाएको छ । सत्तापक्षका केही सांसद सोमबार भत्ताबारे बुझ्न सचिवालयको लेखा शाखाका कर्मचारीलाई सोध्न गएका थिए । संसद्का कर्मचारीले भने भत्ता दिने का’नुनी आधार नभएको भन्दै फर्का’उने गरेका छन् ।

सरकारबाट निर्णय गराएर भए पनि दसैं खर्च लिन केही सांसद लागिपरेको सचिवालयका एक कर्मचारीले जानकारी दिए । ‘अर्थ मन्त्रालयले सांसदलाई दसैं खर्च दिन बजेट पठाएको छैन, भत्ता दिने हो भने मन्त्रिपरिषद्बाट निर्णय गराउनुपर्छ भन्दा सत्ता पक्षका केही सांसदले निर्णय गराएर ल्याउँछौं भन्नुभएको छ,’ सचिवालयका ती कर्मचारीले भने । यो ख’बर आ’जको का’न्तिपुर दैनि’कमा छा’पिएको छ ।

७१९ पटक हेरिएको

तपाईको प्रतिक्रिया